Konference, která si klade za cíl přiblížit nové poznatky a přístupy v oblasti fyzioterapie. Konferenci pořádáme 27. dubna 2025 na LF Masarykovy univerzity v Brně. Konference je pořádána Švetem Fyzioterapie v kooperaci Fitness Institut.
Konference "Moderní fyzioterapie" se koná pod záštitou doc. PhDr. Filip Dosbaba, Ph.D., MBA , Rehabilitační klinika Brno a PhDr. Davida Smékala, Ph.D., Univerzita Palackého Olomouc.
Jedinečná možnost zúčastnit se konference například z pohodlí domova - můžete sledovat konferenci odkudkoli živě. Záznam k zakoupení z této akce následně nebude.
Konference Moderní fyzioterapie
Aktuální seznam přednášejících
- Mgr. Martin Dvořáček
- Mgr. Ondřej Laštovička, Ph.D.
- Mgr. Ivana Hanzlíková, Ph.D.
- Mgr. Stanislav Machač, Ph.D.
- Mgr. Ondřej Prudil
- MUDr. Marta Ortová
- Ing. Bc. Tomáš Nedoma
- MUDr. Barbora Kalendová
- doc. PhDr. Petr Schlegel, Ph.D.
- Akci moderuje: Mgr. Jan Caha, Ph.D.
Program a témata přednášejících
- 10.00 Registrace účastníků
- 11.00 Start konference
- 17.45 závěrečné slovo a diskuze
- 18.00 Konec konference
Více o přednášejících a jejich tématech
MUDr. Barbora Kalendová pracuje jako tělovýchovná lékařka v Centru sportovní medicíny v Praze a ve Fakultní nemocnici v Motole, kde se stará o vrcholové sportovce i běžnou populaci. Mimo jiné se zabývá námahovou dušností, parasportovci a problematikou sportujících žen. Jednu z příčin námahové dušnosti, zátěží indukovanou obstrukci laryngu, představí ve své přednášce na konferenci.
Téma: zátěží indukovaná obstrukce laryngu, možnosti diagnostiky a terapie
doc. PhDr. Petr Schlegel, Ph.D. je akademik a silově kondiční trenér. Věnuje se problematice vysoce intenzivního funkčního tréninku a svalové zdatnosti. V oblati tréninku se zaměřuje především na CrossFit a bojové sporty. Publikační aktivitou přispívá k modernímu chápání fungování lidského těla.
Přednáška: Tonické a fázické svaly - konec příběhu?
Přednáška: Trénink dýchacích svalů u profesionálních sportovců - ano či ne?
Mgr. Ondřej Laštovička, Ph.D. působí na Katedře fyzioterapie FTK UP v Olomouci, současně je předsedou nově vzniklé Klinické odborné skupiny Fyzikální terapie UNIFY ČR. Ve své prezentaci se zaměří na problematiku terapeutické dávky a koncept tzv. terapeutického okna, resp. porovnání tradičních "nízkoenergetických" metod (nízkoindukční magnet, terapeutický ultrazvuk, nízkovýkonný laser) s jejich "vysokoenergetickými" alternativami.
Přednáška: Nízkoenergetické vs vysokoenergetické metody fyzikální terapie v současné praxi
Mgr. Ivana Hanzlíková, Ph.D., je fyzioterapeutka a akademička s bohatými zkušenostmi v oblasti prevence sportovních zranění, zranění z přetížení a rehabilitace muskuloskeletálních poruch. Ve svém výzkumu se zaměřuje na poranění předního zkříženého vazu, prevenci nekontaktních zranění dolních končetin ve sportu, hypermobilitu a biomechaniku pohybu. Vystudovala fyzioterapii na FTK Univerzity Palackého v Olomouci a své doktorské studium, zaměřené na prevenci zranění, absolvovala na University of Waikato na Novém Zélandu.
Ve své přednášce: “Tlak na hraně zlomu: stresové poranění kostí u běžců” nás provede problematikou únavových zlomenin a mediotibiálního stresového syndromu - jak je včas odhalit, efektivně řešit a bezpečně vrátit běžce zpět do tréninku.
Mgr. Ondřej Prudil je fyzioterapeut, který se specializuje na léčbu bolesti a rehabilitaci po úrazech u širokého spektra pacientů – od běžné populace až po vrcholové sportovce. Kromě své ambulantní praxe spolupracuje s reprezentačními týmy volejbalu a snowboardcrossu, kde se zaměřuje na prevenci, léčbu zranění a optimalizaci výkonu sportovců. Díky své zkušenosti v různých oblastech fyzioterapie propojuje individuální přístup s praktickými poznatky ze sportovního prostředí.
Přednáška: Komplexní nastavení rehabilitačního procesu po svalových zraněních.
MUDr. Marta Ortová je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Po studiu se věnovala lůžkové rehabilitaci, avšak postupně přešla na ambulantní praxi, kde se nyní zaměřuje na komplexní rehabilitaci, především u pacientů s interními a onkologickými diagnózami. Na konferenci o pohybu představí příspěvek věnovaný problematice čelistního kloubu a využití evidence-based přístupu v rehabilitaci.
Přednáška: Čelistní kloub - EBM přístup v rehabilitaci
Ing. Bc. Tomáš Nedoma (svet_fyzio) je fyzioterapeut, instruktor jógy a trenér, který se v ambulantní praxi věnuje jak akutním, tak chronickým pacientům. Zároveň působí jako fyzioterapeut atletického klubu TJ Sokol Velké Meziříčí. Jako evidence-based writer se zaměřuje na propojování nejnovějších vědeckých poznatků s klinickou praxí. Pravidelně zpracovává odborné články pro portál Svět fyzioterapie a jako moderátor podcastu SF Talk popularizuje aktuální informace z oboru.
Přednáška: Biomechanické předsudky, které (stále) ovlivňují fyzioterapii.
Jak se registrovat, jaká je cena a co můžu očekávat dalšího?
Online přenos zajišťuje společnost SlidesLive. Odkaz na konferenci bude zaslán den před konáním konference. Pro samotné supštění není třeba nic instalovat. Registraci je třeba učinit níže na této stránce. Po přihlášení vám přijde na e-mail link k připojení na slider, díky kterému můžete konferenci sledovat z pohodlí domova.
Po skončení bude zaslán účastnický list.
V rámci konference můžete také svoje přednášející oslovit prostřednictvím sli.do a pokládat jim libovolné otázky. Tyto otázky budou moderovány, a vždy vybrány 2-4 relevantní tématu.
Jaká je cena?
- Registrace od 21. 2. do 27.4. - 1250 Kč